Szukaj na tym blogu

piątek, 9 lipca 2010

henna- słownik, cz. 1

W sprzedaży jest wiele rodzajów henny. Każdy rodzaj służy do określonego celu. Dla początkujących- krótkie wprowadzenie :-)

Pure henna- czysta henna, czyli 100% wysuszonych i zmielonych liści rośliny lawsonia inermis, nie zawiera żadnych dodatków. Możemy ją bez obaw wykorzystywać do włosów, a także, z pewnym trudem, i bez gwarancji dobrego koloru- do malowania na skórze.

BAQ- Body Art Quality- czysta henna najwyższej jakości, zmielona na drobniutki pyłek i przesiana kilka razy. Henna oznaczona BAQ musi być świeża jeśli jest starsza niż rok- nadaje się już tylko do pielęgnacji włosów. Taka henna ma optymalnie najwyższe stężenie barwnika, lawsonu, co gwarantuje najciemniejszy odcień wzoru, jaki namalowaliśmy przy jej pomocy na skórze.
Ten rodzaj henny, jak sama nazwa wskazuje- jest używany do malowania wzorów na ciele.
wykorzystując hennę BAQ do malowania włosów osiągniemy najlepsze efekty.
Nie muszę chyba dodawać, że BAQ ma najwyższą cenę -ale jest jej warta :-)

herbal henna- henna ziołowa. Jest to henna z dodatkiem różnych ajurwedyjskich ziół, służąca TYLKO do pielęgnacji włosów.
Do tego rodzaju henny dodawane są zioła poprawiające kondycję włosów, odżywiające je, takie jak neem, maka, shikakai, brahmi, tulasi, jak również zioła dzięki którym, poza efektem pielęgnacyjnym, uzyskujemy rozmaite efekty koloryzujące, np kasja (cassia obovata), amla, czy indygo.

czarna 'henna'- wysoce szkodliwy dla skóry specyfik! Naturalna henna nie daje czarnego koloru, jedynie rozmaite odcienie brazu i czerwieni. Najciemniejszy kolor jaki możemy uzyskać na skórze dzięki zastosowaniu henny to głeboki, ciemny brąz, albo bordo.
Jeśli ktoś korzysta z czarnej 'henny' popełnia ogromny błąd. Zawarty w niej chemiczny związek PPD jest groźny dla zdrowia człowieka. Może spowodować podrażnienia, rany, oparzenia skóry, udowodniono również jego działanie kancerogenne. NIGDY nie kupujcie ani nie stosujcie czarnej 'henny'.

Na co zwracać uwagę kupując hennę?
  • jaka jest jej świeżość,
  • jakie jest źródło jej pochodzenia,
  • jak była przechowywana w sklepie,
  • czy nie zawiera żadnych dodatków chemicznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz