Szukaj na tym blogu

wtorek, 20 lipca 2010

henna na włosy- same plusy

Co właściwie daje henna?

Jeśli chodzi o pielęgnację włosów- oprócz oryginalnego koloru, doskonałe nawilżenie i poprawienie kondycji włosa.
Pokażcie mi jakąkolwiek chemiczną farbę do włosów, która nie niszczy włosów... którą można stosować kilka razy w tygodniu, i w zasadzie im częściej się ją stosuje, tym włosy stają się bardziej błyszczące, zdrowe, 'żywe'.
Chemiczna farba na włosach wygląda pięknie przez 2, góra 3 tygodnie. Potem włosy tracą połysk, zaczynają się łamać, i musimy wydawać ogromne sumy pieniędzy na ratowanie ich różnymi odżywkami.
Potem zaczyna się problem z odrostami, musimy je z kolei farbować, włosy znowu słabną, i tak w kółko. Wszystkie to znamy.
Z henną te problemy po prostu nie istnieją!

Owszem, są kobiety, które po nałożeniu henny mogą mieć wrażenie 'suchych' włosów. Jeśli taki problem się pojawi, można temu zaradzić dodając do henny naturalny jogurt.
Nie wszystkie z nas marzą o charakterystycznym, rudym kolorze włosów. Ale mieszając hennę z innymi ziołami, możemy uzyskać bardzo bogatą paletę odcieni, od złocistego blondu do głębokiego czekoladowego brązu (dodatkowe informacje poniżej). Pamiętajmy jednak, że henna nie rozjaśni włosów, może je jedynie przyciemnić albo pogłębić ich naturalny odcień.

Stosując hennę mamy za to zagwarantowany cudowny połysk włosów. Im dłużej będziemy nakładać na włosy hennę, tym połysk będzie głębszy. Włosy będą sprawiać wrażenie 'żywych', bo henna daje naturalny kolor, w różnym świetle włosy będą błyszczeć trochę inaczej, poszczególne kosmyki będą grać różnymi odcieniami... Efekt osiągany z wielkim trudem przez doskonałych stylistów.

Ogromną korzyścią jest też fakt, że masz absolutną kontrolę nad tym, co nakładasz na swoje włosy. Jeśli masz hennę dobrej jakości (BAQ), dodajesz do niej naturalne składniki- jogurt, miód, zioła, sok z cytryny, olejki- żadnej chemii. Żadnego PPD, żadnego amoniaku, wody utlenionej, itp. Włosy Ci za to podziękują ;-)

Cudowna paleta kolorów do uzyskania przy pomocy henny i naturalnych barwników, takich jak indygo, oraz ziół- kasji i amli
http://www.hennaforhair.com/mixes/
Po kliknięciu w obrazek wyświetli się również receptura na mieszankę, jak uzyskać taki kolor. Polecam :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz