Szukaj na tym blogu

wtorek, 3 sierpnia 2010

osobiście


Dlaczego powstał ten blog?
Około 4 lata temu, kiedy byłam w Indiach, ktoś podarował mi 10 rożków z henną i nieduży woreczek proszku. Zaczełam malować tymi rożkami i do dzisiaj nie mogę przestać, mimo że tamte 10 rożków dawno się skończyło, woreczek henny został zmarnowany na eksperymenty miksologiczne... Wiele czasu i wysiłku poświęciłam na zdobywanie henny. Kupowałam ją z różnych źródeł, zdarzało się nie raz że płaciłam spore pieniądze za hennę starą i grubo mieloną. Sprowadziłam sobie kiedyś rożki z Nowego Jorku nawet... Desperacja, nieprawdaż?
Uczyłam się wszystkiego na własnych błędach. Ale zabawa była świetna :)

Mogę śmiało powiedzieć, że henna uratowała mi życie, kiedy miałam bardzo zły okres, i wszystko się zawaliło. Malowanie wtedy dawało mi szansę na relaks. Po pierwsze, henna ma wspaniały, odprężający zapach. Po drugie, malując skupiałam się na tym, co robię i przynajmniej na ten czas nie myślałam o problemach. A kiedy wreszcie zaczęło mi to malowanie wychodzić, i mogłam zacząć być dumna ze swojej pracy- i nieźle mi to podziałało na poczucie własnej wartości ;)

Henna to starożytna sztuka, służąca do upiększania kobiecego ciała. Prorok Mohammad powiedział, że nie istnieje roślina bliższa sercu Boga niż henna. Że zapach kwiatów henny jest najbliższy zapachowi kwiatów w Raju. Dla mnie henna to podróż do Raju. Chcę się podzielić swoją wiedzą, tak, żebyście również mogli odnaleźć swój mały kawałek Raju :)

Na zdjęciu- moje ostatnie dzieło.

1 komentarz:

  1. dzielo Twoje jak zwykle przepiekne!!!
    mam nadzieje, ze bloga nie opuscisz i bedziesz sie dzielic swoja wiedza i talentem z czytelnikami:)))

    OdpowiedzUsuń