Szukaj na tym blogu

wtorek, 3 sierpnia 2010

malowanie henną- aby osiągnąć najlepszy efekt

Możemy zadbać o jak najlepszy efekt kolorystyczny na skórze- a chodzi nam zarówno o ciemny kolor, jak i o trwały wzór, na kilka sposobów.

Przed nałożeniem henny:
 • zadbajmy o to, żeby zaopatrzyć się w jak najlepszej jakości hennę. Henna naturalna zawiera od 1,5% do 4% barwnika, lawsonu. Im większa zawartość lawsonu, tym lepiej. Oczywiście nie mamy możliwości sprawdzić tego przy zakupie henny- ale znimimalizujemy ryzyko, jeśli kupimy hennę ze sprawdzonego źródła. Henna powinna być świeża, a najlepsza pochodzi z Sojat w Radżastanie, z Maroka i z Jemenu. Ostatnio sensjacją w świecie profesjonalnych artystów jest marka Jamila, pochodząca z Pakistanu.
 • bezpośrednio przed nałożeniem henny należy umyć dokładnie skórę, żeby pozbyć się wszelkich pozostałości kremów i innych tłustych substancji. Natłuszczona skóra oznacza zapchane pory, co utrudni lawsonowi dotarcie do głębszych warstw naskórka, a i sama pasta będzie od niej szybko odpadać.
 • dobrym pomysłem jest zrobienie peelingu- pozbędziemy się starszych, zewnętrznych warstw naskórka, co wpłynie na trwałość i kolor wzoru. Henna barwi tylko naskórek- w miarę jak on się ściera, znika też nasz wzór. Lepiej więc zetrzeć peelingiem jego zewnętrzne warstwy, bo one starłyby się stosunkowo szybko, a z nimi nasz wzór.
 • hennę najlepiej jest nakładać na rozgrzaną skórę, bo ciepło sprawia, że otwierają się pory skóry, a henna wnika głębiej w warstwy naskórka.
W trakcie nakładania henny
 • zadbajmy o ciepło w pomieszczeniu
 • aby zapobiec odpryskiwaniu wyszuszonej pasty- można na lekko przesuszony wzór nałożyć delikatnie płyn sporządzony z cukru i soku z cytryny. Może to mieć bardzo korzystny efekt na końcowy kolor. Jeśli sami robimy pastę, dodajemy do niej cukier, albo miód. Wtedy pasta doskonale trzyma się skóry i nie trzeba korzystać z pomocy cytrynowego płynu.
Po nałożeniu pasty
 • stosujemy zasadę- im dłużej trzymamy pastę, tym lepszy efekt końcowy. Najlepiej nałożyć pastę wieczorem, i położyć się spać. Pastę usuwamy rano, po obudzeniu. Henna zabarwi skórę już po ok 30 minutach, ale 8-10 godzin daje o wiele lepszy efekt.
 • Możemy zawinąć pomalowaną skórę- najpierw w papierowy ręcznik, a potem w folię. Dlaczego nie w samą folię? Ponieważ w folii skóra będzie się pocić, pasta będzie wchłaniać pot i się rozmazywać. Ręcznik papierowy będzie wchłaniać nadmiar wilgoci. Można też założyć bawełniane rękawiczki- oczywiście, PO wyschnięciu pasty.
usuwanie pasty i after-care
 • pastę usuwany delikatnie ją zdrapując. NIGDY nie zmywamy pasty wodą. Jeśli po zdrapaniu zostaną na skórze jakieś drobinki pasty- usuwamy ją za pomocą wacika nasączonego olejkiem albo kremem.
 • przez ok 12 godzin unikamy kontaktu z chlorowaną wodą oraz detergentami.
 • można posmarować skórę rozgrzewającą maścią, np VicVapo Rub.
 • Jeśli chcemy żeby nasz wzór przetrwał maksymalnie długo- nie stosujemy peelingów, nie pierzemy ręcznie, bo wszelkie tego typu czynności powodują szybsze ścieranie się naskórka. Często natomiast nawilżamy skórę.
Uwaga końcowa
Dużo zależy również od naszego DNA. Są ludzie, których skóra bardzo dobrze reaguje z lawsonem, są tacy, u których wygląda to inaczej. To samo tyczy się indywidualnego tempa w jakim ściera się nasz naskórek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz